Metody złożenia deklaracji rocznej. Tak samo jak co roku czy drogą elektroniczną?

Po wakacjach najczęściej większość osób jest zajętych wrześniową gorączką, rozpoczęciem roku szkolnego, zebraniami rodziców i potrzebami szkolnymi. Kiedy minie trochę czasu i plany lekcji oraz grafiki zajęć dodatkowych są już dograne, nagle nadchodzi listopad, a później Boże Narodzenie, sylwestrowa noc i nowy rok. A potem przychodzi ten czas gdy trzeba rozliczyć się ze skarbówką ze swoich przychodów za rok ubiegły.

Chociaż jest na to czas do ostatniego kwietnia, wiele osób woli rozliczyć się szybko, najczęściej tuż po otrzymaniu koniecznych druków PIT od pracodawców, czyli w lutym. Z formalnościami szybko uwijają się głównie te osoby, które są świadome, iż otrzymają zwrot podatku. Sposobów rozliczenia PIT-u jest wiele.

internetowe rozliczenie pit za rok 2015

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście możemy udać się do biura księgowego albo zaprzyjaźnionej księgowej i poprosić o policzenie go na podstawie wszystkich PIT-ów z roku ubiegłego, które posiadamy. Jeżeli dokonujemy rozliczenia ze współmałżonkiem, trzeba pamiętać o tym, aby wziąć do biura również wszystkie PIT-y drugiej strony. Rozliczony przez biuro rachunkowe PIT może być wysłany do urzędu skarbowego pocztą, zaniesiony przez nas samych albo może nastąpić rozliczenie pit 2015 przez internet, prosto do głównego systemu urzędu skarbowego.

Możemy policzyć własny PIT we własnym domu przy komputerze, korzystając ściągniętego z sieci programu lub dzięki programowi z płyty. Często płyty z tym programem dodawane są do popularnych dzienników lub nawet dawane za darmo . Można też po prostu zrobić rozliczenie pit 2015 przez internet i również drogą elektroniczną je wysłać. To bardzo wygodny i praktyczny sposób, bez ruszania się z mieszkania i z ominięciem długich kolejek na poczcie czy w skarbówce. Ponadto, jest ono całkiem darmowe.

Możemy wygenerować sobie egzemplarz, który jest potwierdzeniem wysłania deklaracji podatkowej, jeżeli mamy wątpliwości, czy naprawdę zrobiliśmy to poprawnie.

Rozliczenie się z podatku staje się coraz łatwiejsze i wygodniejsze. Miejmy na uwadze, iż możemy odliczyć 1% aby spożytkować go na wybrany przez nas cel – fundację, stowarzyszenie albo na potrzebującą osobę, jaka jest podopiecznym danej fundacji. Wystarczy tylko wpisać właściwy numer KRS miejsca, które chcemy wesprzeć.