Czy wiesz konkretnie, jakie meble masz we własnym mieszkaniu? Czy posiadają certyfikat jakości?

Mogłoby się wydać na pierwszy rzut oka, iż meble to nic nadzwyczajnego – idzie się do salonu, wybiera konkretnie te meble, które nam odpowiadają i na tym zwykle zamyka się temat. Jeśli nigdy nie zastanawiałeś się nad kwestią mebli we własnym mieszkaniu, teraz niewątpliwie jest właściwy moment – czy wiesz konkretnie, jakie meble masz w swoim domu? Czy posiadają certyfikat jakości?

Certyfikat jakości mebla?
więcej informacji o badaniu i certyfikacji mebli

Autor: Ctd 2005
Certyfikat jakości mebla? Praktycznie każdy z Was zadaje sobie właśnie oczywiście pytanie, o co dokładnie chodzi. Tymczasem okazuje się, że istnieje cały skomplikowany system certyfikacji mebli, o którym bez wątpliwości nigdy wcześniej nie słyszałeś. Badanie i certyfikacja mebli dotyczą właściwie wszelkich rodzajów mebli, jakie pojawiają się na rynku. Oznacz to, że właściwie każdy mebel, jaki kiedykolwiek oglądałeś w sklepie, musiał najpierw przejść wstępną procedurę certyfikacji i dopiero po uznaniu, iż spełnia wszelkie normy, mógł zostać dopuszczony do sprzedaży. Dodatkowo warto wiedzieć, iż badanie i certyfikacja mebli to ogromnie skomplikowana procedura, podczas której mebel musi być przebadany na praktycznie wszystkie sposoby – odnosi się to zwłaszcza do mebli dla dzieci, które muszą być właściwie w stu procentach bezpieczne dla Twoich dzieci. Oznacza to, iż aby otrzymać przykładowo certyfikat SASO, mebel musi być wykonany nie tylko z całkowicie bezpiecznych materiałów i nie posiadać żadnych ostrych krawędzi, ale także być polakierowany bezpieczną farbą, nie zawierającą chemikaliów i tym podobne. Jeżeli mebel przejdzie wszystkie procedury, dopiero wtedy może otrzymać takie oznaczenia jak certyfikat SASO czy podobne – dalej.
Gdzie kupować meble?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi – wszystko bez wątpienia zależy od czego, czego konkretnie oczekujesz. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, możesz udać się do jednej z popularnych sieciówek meblowych i tam kupić praktycznie wszystko, co jest Ci potrzebne w nowym mieszkaniu. Jeśli z kolei chcesz mieć unikatowe mieszkanie, wtedy możesz szukać mebli na przykład w internecie – tam bez wątpienia znajdziesz prawdziwe perły, których nie dostaniesz nigdzie indziej. Tak samo sprawa ma się z wszelkiego rodzaju targami staroci – jeśli przywieziesz stamtąd różne meble i je odpowiednio odnowisz, wtedy bez wątpienia będziesz mógł pochwalić się takim wystrojem mieszkania, jakiego nikt nie ma.