Czym jest pit 28? Jak go łatwo wypełnić?

Podatnicy obciążone ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych najprędzej rozliczają się z fiskusem. Pora wysłania zeznania rocznego PIT-28 mija 31 stycznia. Termin ten tyczy się zarówno osób posiadających działalność gospodarczą jak i osób osiągających korzyści z najmu, dzierżawy czy też pozostałych umów o porównywalnym charakterze.

pit 2016 online

Autor: Horacio Duran
Źródło: http://www.flickr.com
Co należy wiedzieć o ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych?
Zeznanie podatkowe PIT-28 musi złożyć każdy, kto w 2015 roku uzyskiwał korzyści objęte ryczałtem ewidencjonowanym oraz poinformował do 20 stycznia 2015 r. urząd skarbowy o rozliczaniu ryczałtem przychodów z tytułu działalności gospodarczej. W przypadku osób zaczynających działalność w roku podatkowym powiadomienie musi być złożone w dniu rozpoczęcia działalności, nie później jednak niż w dniu uzyskania pierwszego profitu – . Rozliczając się z pomocą PIT-28 mamy możliwość rozliczyć wszystkie ulgi z wyłączeniem ulgi na dzieci a także ulgi na nowe technologie. Pozostałe ulgi mamy możliwość odliczyć. Zobligowani jesteśmy, aby wtedy dołączyć PIT-O oraz PIT-D. W PIT-28 także odliczymy składki na ubezpieczenie społeczne a także zdrowotne – jeśli nie zaliczyliśmy ich do kosztów uzyskania przychodu. Najlepszą metodą rozliczenia się z fiskusem jest dostarczenie rozliczenia online. Wiele bezpłatnych programów internetowych umożliwia wysłanie PIT-28 przez internet. PIT 28 zrobisz online w 5 minut, a co ważne nie musisz rozumieć przepisów podatkowych. Rozliczenie możesz wysłać online, czy też wydrukować zeznanie i złożyć osobiście w skarbówce.

pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zauważyłeś błąd w przekazanym rozliczeniu, to możesz wysłać korektę PIT-28. Korektę też masz możliwość złożyć przez bezpłatny program pit 2016 online . W tym roku termin na złożenie rozliczenia już minął. Jeżeli podatnik nie przekazał rozliczenia PIT-28 w ustawowym terminie, to nie ma możliwości jego przywrócenia. Nawet małe opóźnienie zagrożone jest odpowiedzialnością karną. Biorąc powyższe pod uwagę, jak również fakt, że przekazane po terminie zeznanie jest tak samo ważne jak wysłane do skarbówki w właściwym terminie, podatnik, nie może czekać z jego uzupełnieniem.