W jaki sposób skutecznie rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych – aplikacja do rozliczania PIT

Rozliczenie się za miniony rok podatkowy to obowiązek wszystkich podatników. Każdy z nas będzie musiał w ciągu czterech miesięcy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym bez względu na to czy pracujemy na podstawie umowy o pracę czy też mamy swoją działalność gospodarczą.

Pieniądze

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Program do rozliczenia PIT 2013 można w banalny sposób pobrać poprzez Internet i zainstalować na swoim laptopie. To właśnie potężny plus rozliczania się z Urzędem Skarbowym drogą internetową, możliwość wykonania tego w lokalu mieszkalnym, pracy czy na dowolnym innym laptopie z dostępem do Internetu. Poza tym, taka deklaracja podatkowa uzupełniana w ten sposób:- zostaje zapisana do pliku na komputerze gdzie w dowolnym czasie możemy mieć do niej dostęp i poprawić jakiekolwiek informacje albo wydrukować w każdym momencie (kliknij tu);- po tym jak ją wydrukujemy jest ona wyjątkowo przejrzysta;- jest cały czas zgodna z aktualnie panującym ustawodawstwem podatkowym w naszym kraju;- ma malutkie ryzyko omyłki, albowiem algorytmy w programie sprawdzają wpisywane dane i robią na bieżąco kalkulacje;- prezentuje i pomaga rozliczyć zniżki podatkowe, kiedy podatnik ma taką szansę i dana zniżka podatkowa go dotyczy;- może zostać przesłana online do Urzędu Skarbowego, co jest najprędszą metodą rozliczenia;- jest niezawodna dla użytkownika, informacje zawarte w deklaracji są utajniane, czyli nie mogą być przechwycone przez osoby trzecie;- jest gratisowa, użytkownik nie musi za nic zapłacić. Gorąco polecamy program do pitów.

Jak widać, korzyści wynikających z takiej formy rozliczania się za rok zeszły jest wiele. Możemy w ten sposób zaoszczędzić nasz czas i pieniążki.