Jak uzupełnić podatek dochodowy od osób fizycznych drogą internetową?

Czy zastanawialiście się już na tym ażeby rozliczyć PIT 2013 online? Każdy, kto jeszcze nigdy nie próbował takiej formy uzupełniania i składania deklaracji podatkowej powinien przekonać się, jakie to nietrudne i jak sporo czasu można dzięki temu zaoszczędzić. Nasz program został wykonany dla wszystkich tych, którzy doceniają sobie komfort i nie nienawidzą oczekiwać w kilometrowych kolejkach w urzędzie bądź na poczcie. W dobie Internetu należy usprawniać sobie życie i korzystać z pożytków, jakie niesie za sobą technika.

124661351_107b1bcae1_zKorzystanie z aplikacji jest niezwykle łatwe i intuicyjne. Na początku program zaproponuje, jaką deklarację należy wybrać a także które dokumenty będą konieczne w trakcie jej wypełniania. Rubryki wypełnia się zgodnie z kolejnością, a w przypadku powstania jakiś błędów, pogram powiadomi o tym natychmiast uzupełniającego, uniemożliwiając równocześnie przejście do następnego etapu uzupełniania (odnośnik do artykułu). Dzięki skorzystaniu z naszej aplikacji, możliwość popełnienia błędu spada prawie do zera, co znaczy brak potrzeby dalszego składania jakichkolwiek korekt.

Po odpowiednim wypełnieniu wszystkich kolumn można przejść do generowania formularza deklaracji. Skończony formularz można wydrukować i w tradycyjnej formie papierowej wysłać albo doręczyć do Urzędu Skarbowego, lub zamiast tego złożyć deklarację elektroniczną korzystając ze strony www. Na stronie http://www.pitax.pl/portal-podatnika/ można odnaleźć też dodatkowe informacje na temat elektronicznych deklaracji, z których dowiedzieć się można m.in., czym zasadniczo są i dlaczego powinno się je składać.