Jak wypełnić PIT 37

Mało kto nie słyszał o formularzu podatkowym PIT-37. Jest to jeden z najpopularniejszych formularzy, jakie co roku wypełniają miliony rodaków. Oświadczenie podatkowa PIT 37 dotyczy pozyskanych przychodów za poprzedzający rok. PIT 37 jest wypełniany tak przez osoby pracujące na umowę o prace, jak i wszystkich tych, którzy są zatrudnieni na umowę zlecenie bądź dzieło.

rozliczenie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Kto poza tym wypełnia PIT 37? Pomimo obiegowej opinii, bardzo dużo rencistów i emerytów korzysta z ulg oraz posiada ponadplanowe przychody z których się rozlicza. Następną nie mniej liczną grupą osób wypełniającą PIT 37 będą osoby samotnie wychowujące dzieci czy rozliczające się z małżonkiem. Stając po raz pierwszy przed koniecznością odpowiedzenia sobie na zapytanie: jak wypełnić PIT 37? – możemy być skonfundowani, z tego względu informacji należy szukać na www.

Często bowiem prócz samego arkusza podatkowego jesteśmy zobowiązani do zgromadzenia a także wypełniania dodatkowych formularzy, tj. PIT/D oraz NIP-3(5). Składając po raz pierwszy PIT 37 powinniśmy pamiętać o goniącym nas terminie przesłania go,

rozliczenie

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

gdyż czas na złożenie PIT 37 kończy się 30 kwietnia. Z pozoru to wiele czasu, jednak kiedy mamy do czynienia po raz pierwszy z wypełnianiem druku podatkowego, ten czas może wydawać się częstokroć zbyt krótki.

Jak wypełnić pity 2016 oraz z czego się rozliczamy? PIT 37 to druk, jaki pozwala nam się rozliczyć z tytułu dochodów pochodzących od płatnika zatem pracodawcy. Są to przychody wynikające z: wynagrodzenia i innych dochodów ze stosunku służbowego czy stosunku pracy, zapomóg oraz świadczeń przedemerytalnych, emerytur, stypendiów, dochodów na podstawie praw autorskich, zapomóg pieniężnych na bazie ubezpieczenia społecznego, należności za pracę skazanych i tymczasowo zatrzymanych.

Gdy wypełniasz PIT 37 po raz pierwszy oraz nie jesteś pewien czy robisz to poprawnie lub nie lubisz się męczyć co roku z blankietem, skorzystaj z darmowego programu PIT, który pozwoli ci szybko i bez problemu wypełnić PIT 37. Nieskomplikowany w obsłudze program, który przybliży wszystkie zagadnienia oraz pomoże zapełnić każde rubryki formularza. Nie bój się wypełniać PIT 37 samodzielnie – z PIT aplikacją nauczysz się szybko i prawidłowo radzić sobie z blankietem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz posłać pit online – więcej na