Jakim sposobem sprawnie zrealizować konieczny obowiązek względem skarbówki czyli jak wypełnić pit za 2014.

Pierwsze kilka miesięcy w roku to okres, gdy każdy z pracujących obywateli będzie się musiał rozliczyć ze swoich dochodów. Ustawowo czas ten mija z dniem trzydziestego kwietnia, jeśli będzie to dzień wolny to jest przesuwany na kolejny dzień roboczy. Warto dobrze pamiętać o tym ważnym obowiązku, bo jego brak zakończyć się może poważnymi konsekwencjami.

polski banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Kary za niezłożenie pitu w odpowiednim terminie nie są małe, a przede wszystkim będzie się trzeba tłumaczyć z zaniedbania przed urzędnikami, co do spraw miłych i przyjemnych raczej nie należy. Z tego też powodu w ostatnich dniach kwietnia w mediach jest ogromna ilość informacji które przypominają o tym obowiązku, i jeżeli ktoś będzie miał z tego tytułu jakieś kłopoty to tylko i wyłącznie na wyraźne życzenie.

Pit za 2014 rok składać można obecnie kilkoma różnymi sposobami. Najlepszym wyjściem będzie przesłanie zeznania pocztą, wówczas da się to zrobić w ostatni możliwy dzień, a za moment złożenia deklaracji uważa się datę stempla na kopercie. Można też złożyć go samemu, jeżeli ktoś będzie niedaleko mieszkał, to może to być również dobre rozwiązanie. Trzecią opcją będzie wypełnienie złożenia przez internet, dziś bardzo dużo osób chętnie korzysta z tej możliwości. Najnowsze wiadomości: PIT za 2014.

Rozlicz swój podatek wcześnie – otrzymasz zwrot zdecydowanie szybciej niż reszta – to w końcu nic trudnego!

Samo wypełnienie pitu w przypadku osób, które jedynie pracują i nie będą miały jakiś nietypowych odliczeń czy dochodów jest bardzo proste. Od pracodawcy dostaje się deklarację, w której wypisane są wszystkie kwoty, i w praktyce wystarczy je tylko wpisać do swojej deklaracji, podać dokładnie dane kontaktowe i wysłać zeznanie. Dla poszukujących informacji: przeczytaj to.

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com

Obecnie ulg jest bardzo mało, więc ich uwzględnienie również nie powinno być trudne. Najczęściej wykorzystywana jest ulga na małoletnie dzieci, jest to dziś nieco więcej niż tysiąc złotych na jedno dziecko. Jeśli ktoś nie chce samemu walczyć z cyferkami, to może skorzystać z jednego z kilku programów do wypełnienia zeznań, który sam policzy wszystkie należne podatki.