Rozliczenie PIT-U 37 przez Internet

Większość podatników podczas rozliczenia się za ubiegły rok podatkowy wypełnia deklarację PIT-37. Nie każdy jednak wie, że deklarację ma możliwość wypełnić totalnie bezpłatnie i też bez żadnych opłat wysłać go do US. Wystarczy rozliczyć PIT 37 online. Jak można to zrobić?

Rozliczenia PIT przez internet

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
– etap pierwszy: należy obowiązkowo zebrać niezbędne dokumenty żeby wpisać wszystkie dane w odpowiednie rubryki deklaracji;- faza drugai: trzeba włączyć aplikację (online bądź offline w zależności od upodobań) i wybrać formularza PIT-37; użytkownik nie musi martwić się o aktualność formularza, bowiem ten cały czas jest niesprzeczny z jurysdykcją obowiązującym w naszym kraju;- faza trzecia: zapewne najprostsza czynność, gdyż czeka nas wprowadzenie danych osobowych, bez pośpiechu trzeba uzupełniać wskazane przez system rubryki;- faza czwarta: pora na teoretycznie najbardziej trudną część wypełniania deklaracji, czyli wpisywanie przychodów; jeżeli użytkownik będzie szczegółowo czytać opisy, wskazania jak i również wskazówki, które opisuje system to zapewne dojdzie do zakończenia procesu bez pomyłek; trzeba wspomnieć, iż aplikacja w miarę możliwości kontroluje bezbłędność danycha także obliczeń, by płatnik nie zrobił przypadkowego pomyłki (więcej na ten temat można przeczytać na: Pit przez internet 2014);- faza piąta: jeśli możemy liczyć na zniżki podatkowe (np. za internet) to właśnie jest ten czas ażeby z nich skorzystać;- faza szósta: jeśli mamy za sobą już wprowadzenie dochodów a też ulg podatkowych, nadszedł pora na przekazanie jednego procenta;

– etap siódmy: finisz czyli zapisanieoraz przesłanie deklaracji; teraz podatnik ma możliwość wydrukować deklarację PIT-37 i przesłać ją pocztą (list polecony) bądź doręczyć samodzielnie do US, jednak najlepsza opcja to wysłanie formularza przez internet, co trwa parę minut.
W ten oto przystępny sposób, podatnik ma możliwość rozliczyć się za rok podatkowy bez żadnych opłat.