Już niedługo większość Polaków będzie musiała złożyć zeznanie podatkowe

Poprawne wypełnienie dokumentu pit może niektórym sprawiać pewne trudności. Zeznanie podatkowe powszechnie kojarzone jest również z niepotrzebnym napięciem i presją czasu. Przez to część podatników powierza to zadanie zatrudnionej przez siebie księgowej. Na takie krok decydują się przeważnie osoby, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą i nie wiedzą, w jaki sposób odpowiednio uzupełnić pit 36. Przeważnie Związane jest to jednak ze zbędnymi kosztami. My natomiast, nadal nie mamy pojęcia, jak właściwie rozliczyć się z podatku i czujemy się w tym obszarze zagubieni.

finanse
Całkiem niepotrzebnie. Dzisiaj jest bowiem dużo różnych opcji, poprzez które możemy nauczyć się sami wypełniać pity. Dużym udogodnieniem jest też, wprowadzona jakiś czas temu, możliwość złożenia zeznania podatkowego drogą internetową – PIT 36. Dzięki temu, możemy uniknąć czekania w długiej kolejce w urzędzie skarbowym. Szanujemy wówczas nasz cenny czas , a ponadto nie musimy się daremnie złościć. Pamiętajmy jednak, by wysłać uzupełniony pit jak najszybciej. Jeżeli zostawimy to ostatni moment, to łącza internetowe również mogą być w tym czasie zbyt obciążone.

Ostateczny termin na dostarczenie wypełnionych dokumentów pit zależy od rodzaju uzupełnionego przez nas pitu. Uzupełniony Pit 36, tak jak dokument nr 36L, 37,38 i 39, trzeba dostarczyć do urządu maksymalnie do 30 kwietnia 2015 r. Warto wiedzieć, że skala podatkowa osiąga

finanse

aktualnie 18% i 32% – serwis główny. Pit 36 muszą wypełnić osoby, które w minionym roku prowadziły własną działalność gospodarczą, opodatkowaną właśnie według tej skali. Obowiązek wypełnienia pitu 36 obejmuje w takim wypadku też osoby, które mają kredyt podatkowy. za pomocą pitu 36 zeznanie podatkowe składają też różni najemcy i dzierżawcy.

Poprzez Pit 36 można też złożyć łączne zeznanie podatkowe, w przypadku, gdy np. mamy wspólnika. Rozliczenie łączne w określonych sytuacjach może dotyczyć też współmałżonków. W określonych sytuacjach pit 36 wypełniają także osoby samotnie wychowujące dziecko. Są to takie przypadki, w których nasze dziecko jest małoletnie, dostaje rentę z powodu niepełnosprawności bądź też jest osobą uczącą się i nie skończył 25 lat. Warto zorientować się także w zasadach które dotyczą dochodów zagranicznych oraz osób, które pracowały w Polsce, ale nie mają polskiego obywatelstwa.