Każdego roku istnieje taki sam problem, ale czy rozliczanie pitu musi sprawiać problemy? Na pewno nie, warto poznać na to metody

Na złożenie zeznania PIT dostajemy termin do końca kwietnia. Duża część osób już zadeklarowała swoje zeznanie podatkowe, Ci, którzy tego nie zrobili, nadal myślą, jak rozliczyć PIT. Istnieją trzy rozwiązania. Możemy udać się do biura rachunkowego, w którym całość wykonają za nas, możemy starać się samodzielne rozliczenie PIT-u, albo spełnić to za pomocą specjalnego kalkulatora podatkowego.

Kalkulator

Autor: Joe Haupt
Źródło: http://www.flickr.com

Co ciekawe, ludzie w znacznym stopniu wierzą w dostępne w sieci programy do liczenia zeznania podatkowego. Ich dokładność sprawia, że PIT-y często powstają teraz ze specjalnie do tego przeznaczonych programów. Narzędzie do PIT-ów jest nie tylko prosty w obsłudze, ale przede wszystkim może oszczędzać czas i koszty, a tych jak to się mówi, nigdy za wiele. Sprawdź nowe propozycje:Program do PIT-ów to wspaniałe narzędzie dla tych, którzy chcą rozliczyć się bez pomocy, bez korzystania z usług księgowości. Zrobić to szybko i bez kosztów, a także dobrze. PIT przecież i tak musi być oddany, im szybciej to zrobimy, tym więcej czasu i problemów uda nam się zaoszczędzić. Kolejki w US wszak będą tylko dłuższe. Ciekawe oferty: .

Na druku PIT-37 powinny się rozliczać osoby, jacy raportują wynagrodzenia i dochody rozliczane za pośrednictwem płatników. W tego typu przypadku są to umowy o pracę, umowy cywilnoprawne. Zatrudniony dostaje wówczas kwotę netto i nie musi się martwić poprawnością liczenia czy terminem odciągania zaliczek idących na podatek.Równocześnie, jeżeli będzie tak, że posiada on umowy z tytuły, w trakcie których samodzielnie musi rozliczać zaliczki na podatek, w tego rodzaju sytuacji nie korzysta z deklaracji PIT-37.

finanse - obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu rozliczenia nie złoży wówczas równocześnie w sferze zarobków, od jakich zaliczki są płacone samodzielnie, a także od pozostałych zarobków, za których rozliczenie odpowiadają płatnicy. Każdy z dochodów podlega wtedy co do zasady w innej deklaracji, jak na przykład w PIT-36. Pamiętajmy o rozliczeniu deklaracji podatkowej. Być może mamy z tym problem, jednak w końcu jest wiele świetnych programów, dzięki którym z łatwością obliczymy swój PIT.