Najwyższy czas rozliczeń z US

Rozpoczęcie każdego roku, to gorący okres rozrachunków z US. Od płacenia podatków nikt nie ucieknie, rozliczyć się trzeba, a najprościej uczynić to z programem do rozliczeń. Program pit 2015 to doskonałe rozwiązanie do prędkiego wyliczenia zobowiązania. Osiągalne są wszelkie dopuszczalne formularze razem z załącznikami.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wystarczy wybrać konieczny formularz, a program w harmonijny sposób przeprowadzi poprzez kolejne strony. Niezwykle ważny jest również fakt, że aplikacja w całości współpracuje z zeznaniami Ministerstwa Finansów, co pozwala na skuteczną przesyłkę rozliczenia. Program posiada też mechanizmy kontroli, dzięki którym automatycznie wyłapuje błędy popełnione przez eksploatatora, a również mechanizm kopii rezerwowej, który ochroni nas przed utratą niezapisanych dokumentów. Program pit 2015 jest w stanie wykorzystać ktokolwiek, wystarczy uwiecznić aplikację na dysku własnego komputera i uruchomić instalator, a później zachowywać się zgodnie z pokazującymi się na ekranie meldunkami. Program w banalny sposób pomoże przeprowadzić także załączniki do dobranych formularzy. W załącznikach potrącamy wszelakie należne odliczenia. Zazwyczaj potrącane są ulgi prorodzinne, gdyż większość rodzin posiada dzieci.

ważne info

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu od osiąganych dochodów, lecz zgodnie z rozporządzeniem, mają szansę razem rozliczyć się z US, jeśli przez cały rok, który chcą wspólnie rozliczyć, byli małżeństwem i wiązała ich wspólność majątkowa, a żadne z nich nie było opodatkowane liniowo, ryczałtem, czy kartą podatkową. Owe podejście najbardziej opłaca się parom, kiedy jedno z partnerów nie uzyskuje dochodów zupełnie, albo jego dochody są bardzo niskie, a drugie zalicza się już do wyższego progu podatkowego i musiałoby zapłacić 32 proc. podatku od przekroczenia ponad 85 528 zł. Przy wspólnym rozliczeniu, sumę dochodów dzieli się na połowę, od której rozlicza się podatek, a później otrzymaną wielkość mnoży się razy dwa.
Dzięki temu, że powstał program pit 2015 – rozliczenia pitów, każdy może wyliczyć podatek na własną rękę, nie płacąc nikomu za usługę. Program jest tak czytelny, że każdy sobie z nim poradzi.