Rozlicz się sprawnie z podatków za 2016 rok

W tym roku nastąpiły pewne zmiany w sposobie rozliczania się. Przede wszystkim zmieniła się kwota wolna od podatku, ale jeśli nie należysz do najbiedniejszych ani do najbogatszych Polaków, zmiany zasadniczo Cię nie obejmą. Jednak musisz mieć na uwadze, że nie wszystkie ulgi będziesz mógł zastosować. Jak więc rozliczyć się bezproblemowo z dochodu za ubiegły rok? Najlepiej skorzystać z darmowych programów do rozliczania PIT-ów.

O błąd w rozliczeniu nie jest trudno

Ludzką rzeczą jest się mylić, ale niestety za błędy w zeznaniu podatkowym mogą czekać nas nieprzyjemne konsekwencje. Dlatego od razu lepiej postarać się, aby wszystko było zgodne z naszymi realnymi kosztami i przychodami. W tym celu rozliczenie PIT 2016 warto wykonać za pomocą programu do rozliczania podatków. W sieci znajdziesz wiele tego typu narzędzi, które pomogą Ci bardzo szybko przejść przez cały proces. Są one często darmowe, pod warunkiem, że 1% podatku przeznaczysz na wspieraną przez nich organizację lub fundację. Jeśli nie masz nikogo konkretnego na myśli, komu chcesz przekazać swój 1% podatku, zdecyduj się na taki problem – przynajmniej unikniesz błędów w rozliczeniu PIT 2016 r. i będziesz spać spokojnie.
wykresy-finansowych-w-tabeli-z-komputera-przenośnego_1232-2736
Biuro rachunkowe online

Jeśli jednak nie chcesz przekazywać 1% podatku organizacji, której nie znasz, możesz rozliczyć się w tradycyjny sposób i spróbować swoich sił z rozliczeniem podatku albo skorzystać z usług biura rachunkowego. Coraz częściej tego typu usługi można zrealizować online, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na osobiste odwiedzanie placówki biura. Wystarczy podesłać wszystkie PIT-y i inne dokumenty, które są konieczne do poprawnego rozliczenia. Co nam daje taka usługa? Przede wszystkim zyskujemy pewność, że PIT zostanie poprawnie rozliczony. A jeśli nie – do odpowiedzialności cywilnej za błąd możemy pozwać biuro rachunkowe, które wypłaci nam odszkodowanie. Nie trzeba się więc martwić o brak profesjonalizmu i odstawienie fuszerki.