Rozkwit technologii to zagrożenie czy szansa? Jak podejść na spokojnie i bez uprzedzeń do tego zagadnienia?

Z roku na rok jesteśmy na innym etapie w wielu kwestiach. Odnosi się to do kwestii osobistych czy zawodowych, lecz także naszej roli w społeczeństwie. Nie powinno to dziwić, ponieważ dzisiaj żyjemy w mało pewnych czasach, w których nie możemy być pewni wielu rzeczy. Na szczęście zawsze, kiedy jest ciężko to nie w każdej kwestii. Tak można powiedzieć o współczesnych, niepewnych czasach, jakie paradoksalnie oferują wiele możliwości.

serwis O czym właściwie mówimy? Przede wszystkim o rozwoju technologii. Wystarczy spojrzeć, ile możliwości nam zapewnia. To że jesteśmy w stanie korzystać z internetu i załatwiać wiele spraw nie opuszczając nawet z domu, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Tego typu odmiana jest po prostu systemowa, bo zmieniło się nasze podejście do wielu innych dziedzin życia. Każdy kto wspomina długie [TAG=kolejki

Autor: Rick KT
Źródło: http://www.flickr.com

w Urzędzie Skarbowym może aktualnie odetchnąć z ulgą, gdyż wiele takich spraw jesteśmy w stanie załatwić przez internet – . Takim przykładem jest elektroniczne rozliczenie pit, ale nie tylko.

Tak się jednakowoż składa, iż najczęściej czujemy ulgę, gdy można łatwiej załatwić sprawy typowo urzędowe, elektroniczne rozliczenie pit jest więc wielkim ułatwieniem. W sumie to wszystko jest zależne od zaawansowanej technologii, ponieważ jak nie popatrzeć na dane zjawisko to od razu mamy odniesienie do najnowszych osiągnięć. Jak się odmieniły nasze relacje międzyludzkie?

Niby wszystko jest jak dawniej, ale to rzeczywiście błędne myślenie. Kiedyś posiadaliśmy paru znajomych, gdyż ciężko było utrzymać kontakt z większą ilością ludzi, a aktualnie? Aktualnie mamy wielu znajomych, chociaż niektórych nawet dobrze nie znamy. Stąd też jest wielu wrogów tych relacji stwierdzając, iż nie są one prawdziwe.

Rozliczenia online

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Coś w tym jest, ale w sumie nie z każdym jesteśmy w stanie się przyjaźnić. Dalej jesteśmy w stanie mieć paczkę znajomych, a jednocześnie więcej znajomych, to bardziej znaczne możliwości w zakresie wsparcia. Kiedyś to reklama przekonywała nas nas do kupna czegoś, aktualnie zapytanie o zdanie kumpli i to działa, bo rekomendacje mają niezwykłą moc. Dostrzegają to firmy, które lokują coraz większe pieniądze w promocję w social media. Z drugiej strony, technologia owszem, lecz istnieje także inny kłopot. Jak za nią nadąży? To kwestia na inny artykuł.