W jaki sposób zarządzać dodatkowymi oszczędnościami?

Kilka źródeł dochodu to dobre rozwiązanie, które mogłoby zagwarantować nam ciągłość środków w momencie jakiegoś problemu. Jeżeli właśnie stracimy pracę bądź skończy nam się umowa, albo rozmyślamy o rozwoju naszej firmy, to zawsze świetnie posiadać parę źródeł dochodu, ażeby zachować ciągłość finansową.

koniecznie sprawdź

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz zwykłych przychodów w postaci wynagrodzenia za pracę, wskazane jest jeśli stworzymy sobie inne źródło finansowe, jakie przeznaczymy na przykład na czarną godzinę albo na rozwój naszej oferty. Możemy nasze zgromadzone oszczędności przeznaczyć na lokatę a później z oprocentowania uzyskiwać inne dochody, a nadwyżka finansowa, jaka zostanie wypracowana przeznaczymy na inne inwestycje. Niemniej obecne oprocentowanie lokat jest zasadniczo niskie a przez to niekiedy trudno otrzymać z nich jakiś stały przychód, dlatego świetną propozycją może być giełda, gdzie będziemy mogli inwestować nasze oszczędności sprawdź prywatne fundusze inwestycyjne.

prywatne fundusze inwestycyjne

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com
Prywatne fundusze inwestycyjne jednym ze sposobów na zarządzanie środkami
doradca finansowy

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Największa giełda w Europie Środkowo-Wschodniej ulokowana jest nie w Czechach, Litwie czy na Węgrzech, lecz znajduje się w naszej stolicy. W Warszawie uruchomiono giełdę papierów dłużnych, gdzie możemy nabywać akcje i inne obligacje, wystawiane na tej giełdzie. Jednak trzeba mieć świadomość, iż samemu będzie nam trudno poruszać się na giełdzie i zacząć skutecznie inwestować, tak żeby czerpać z tych inwestycji przychody – nadwyżka finansowa.
Dlatego dobrą lokatą kapitału na starcie będzie doradca finansowy, jaki pozwoli nam się rozeznać w regułach panujących w tym biznesowym świecie. Można mieć gwarancję, iż z jego wsparciem uda nam się uzyskać dochody. Po wynagrodzeniu owego doradcy to, co zostanie, można będzie wpłacić na główny rachunek bądź ta nadwyżka finansowa będzie ponownie zainwestowana w kolejne rachunki.
Nie powinniśmy jedynie zajmować się warszawską giełdą, bowiem świetne będą również prywatne fundusze inwestycyjne, które będziemy mogli zainwestować w wypadku, kiedy chcielibyśmy na przykład dalej rozwijać ofertę własnej firmy i brakuje nam środków.

Co istotne takie źródło przychodów, którym zarządza nasz doradca finansowy mogłoby składać się z funduszy akcyjnych, funduszy obligacji a także funduszy pieniężnych. Takie zróżnicowanie portfela inwestycyjnego da gwarancje na pewne finansowanie nawet, kiedy na giełdzie będzie akurat trend spadkowy.