Wypełnianie PIT-ów nie musi być skomplikowane! Internet i przydatne pragramy, dzięki którym skutecznie poradzimy sobie z PIT-em

Kiedy przychodzi czas dostarczania PIT-ów, rozmyślamy nad tym w jaki sposób najszybciej dopełnić wszystkich formalności. Jest kilka sposobów na to, by nie musieć czekać w kolejce w urzędzie jak również zdążyć przed terminem dostarczenia dokumentów. Niektórzy z nas mają kłopoty z wypełnianiem deklaracji PIT. Z pozoru łatwe zadanie może skończyć się wieloma pomyłkami.

pit online

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Każdą pomyłkę w dokumentach musimy poprawiać osobiście w urzędzie, co związane jest z ponownym czekaniem w kolejce do okienka. Aby zapobiec pomyłkom, warto poprosić o pomoc kogoś, kto wie jak wypełnić dokumenty. Szczególnie jeśli po raz pierwszy mamy do czynienia z wypełnianiem PIT-ów, pomoc doświadczonej osoby może stać się bardzo przydatna. Zaprzyjaźniony księgowy lub inna osoba może posłużyć nam pomocą w wypełnieniu deklaracji PIT, dzięki czemu na pewno zdążymy dostarczyć potrzebne dokumenty w terminie. Pomoc księgowych będzie także przydatna, gdy jako pracodawcy musimy zająć się wypełnianiem deklaracji dotyczących dochodów naszych pracowników . Pamiętajmy też, aby przestrzegać obowiązujących pracodawcę terminów. Bardzo przydatnym narzędziem, które może być pomocne w wypełnieniu deklaracji, jest program PIT 2015. Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia można szybko jak również bezproblemowo uzupełnić deklarację. Uzupełniając dokumenty za pomocą programu możemy uniknąć wielu pomyłek, które mogłyby się zdarzyć w czasie samodzielnego uzupełniania deklaracji. Aby zaoszczędzić czas można także oddać PIT online. Dzięki wykorzystaniu internetu można szybko uporać się z PIT-em, bez konieczności stania w kolejce.

podatki 2015

Źródło: pixabay.com

Nie potrzebny będzie też nasz podpis, bowiem nasze dane zostaną sprawdzane w inny sposób. Będzie to przykładowo numer PESEL a także kwota dochodów z ubiegłorocznej deklaracji. Niezwykle ważne jest, by przestrzegać ustalonych terminów, gdyż w przypadku opóźnień możemy zostać obciążeni niemałymi karami pieniężnymi. Nie zwlekajmy więc i starajmy się dostarczyć dokumenty na czas (zajrzyj do działu porad i dowiedz się m.in czy rozliczać dopłatę do okularów) . Wypełnianie PIT-ów nie musi być problemem, jeżeli odpowiednio się przygotujemy do tego zadania. Warto wspomóc się internetem lub przydatnymi programami do wypełniania PIT-ów, dzięki którym będzie to znacznie łatwiejsze a także szybsze.