Już nie musisz iść do Urzędu Skarbowego, możesz szybko i bezpiecznie rozliczać się z podatku przez Internet.

Osoba fizyczna, w terminie do 30 kwietnia, powinien złożyć, w określonym dla własnego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym, rocznego podsumowania podatkowego. W wyliczeniu PIT 2014 , wypełnionym według ustalonego regułami wzoru, powinny zostać pokazane osiągnięte w przeciągu roku dochody objęte opodatkowaniem na zasadach szczególnych.

W oświadczeniu należy zapisać wielkość ciężaru fiskalnego, jak również wiadomość o wpłaconych do fiskusa zaliczkach na podatek – jeżeli takie wystąpiły.

program PIT 37przez internet

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Już nie musisz iść do Urzędu Skarbowego, jest możliwość szybko i bezpiecznie rozliczać się z podatku przez sieć. Nie musisz nic ściągać i instalować niepotrzebne programy na własny komputer, musisz posiadać tylko dojście do Internetu gdzie wypełnisz i złożysz zeznanie podatkowe Pit 37 online! Najprostszą formą składania informacji jest wręczenie go w okienku podawczym skarbówki. Możliwe jest również złożenie zobowiązania formą alternatywną. Popularne zrobiło się wysyłanie zeznania podatkowego w formie dokumentu elektronicznego bezpośrednio do fiskusa wspólnie z otrzymaniem urzędowego poświadczenia odbioru.

Złożenie świadczenia Pit 37 online za pomocą sieci nie oczekuje posiadania e-podpisu. Badanie płatnika przeprowadza się za pomocą pięciu danych osobowych dotyczących płatnika: NIP albo numer PESEL – w zależności od płatnika, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu wskazana w oświadczeniu lub rocznym podliczeniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest przedkładany dokument elektroniczny. Przekazanie Pit 37 online (formularz Pit 37) to łatwy, szybki, niezagrożony sposób na roczne rozliczenie podatkowe. Dodatkowo, wypełnianie PIT online, nie przysparza niepotrzebnych procedur i kosztów. Dzięki temu mamy również pewność poprawnego uzupełnienia formularza ze wszystkimi dodatkami.