Platforma do rozliczania PITu przez internet

Rozpoczyna się okres na PIT 2015 online. zastanawiasz się jak rozliczyć zeznanie roczne 2015, nie masz cierpliwości na zapoznawanie się z przeróżnymi blankietami, co chwilę zmieniającymi się zarządzeniami podatkowymi, darmowy program PIT 2015 online dokona tego za ciebie. Możesz rozliczyć się online bądź wydrukować swoje rozliczenie i donieść do urzędu skarbowego. Z solidnym oprogramowaniem do PIT zdołasz bez trudu i efektywnie przesłać PIT 2015 online.

Pomnażanie pieniędzy

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com

Jak tylko twój PIT trafi do biura, skarbówka przekaże dla ciebie UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) – formalny, urzędowy dowód potwierdzający, że przekazany PIT online trafił do fiskusa. Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i bezproblemowy tryb rozrachunku z fiskusem (porady i wskazówki). Poprzez Internet, bez kategoryzowanego podpisu elektronicznego jest możliwość przesłać każde wersje pit-ów razem z aneksami. W sytuacji pomyłki, tak samo składa się również poprawkę tych deklaracji. Prócz tego oprogramowanie poręcza bezpieczeństwo przesyłanych danych, co jest bardzo ważne.

Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji PIT online do zera spada ryzyko, że ktokolwiek się podszyje pod podatnika. Zaświadczeniem posłania zeznania jest Oficjalne Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest to na równi z dokumentem wysłania listu poleconego, bądź potwierdzeniem zaniesienie PITu bezpośrednio w skarbówce. W ramach dokonań przesłanek programu e-Podatki, Ministerstwo Finansów pragnie wzmóc efektywność dokonań zadań publicznych, a dodatkowo umożliwić ich wysoką jakość.

Już w 2015 roku osoby indywidualne będą wyręczone z przykrego obowiązku wypełniania zeznań fiskalnych PIT (aktualne dane jeśli chodzi o pit 2014). Większość podatników będzie miała w części wypełnionym zeznaniem fiskalnym za 2014 rok. Większość, to znaczy osoby indywidualne, które nie prowadzą działalności ekonomicznej ani nie są płatnikami VAT, a w kontaktach z urzędem skarbowym rozpoznawani są za pomocą numeru PESEL. Przygotowawcze deklaracje zostaną dla nas przygotowywane przez Urzędy Skarbowe. Jeżeli zgodzimy się z obliczeniami US, wystarczy, że pozostaną one przez nas przyjęte.