Rozliczanie PIT przez Internet – najistotniejsze informacje

Jedną z najwygodniejszych metod na złożenie zeznania rocznego jest wypełnienie PIT-u w sieci. Przy wykorzystaniu stworzonych specjalnie do tego zamiaru programów, wszystko będzie znacznie łatwiejsze. Jak w takim razie rozliczyć się wykorzystując do Internet?

portal skierowany do podatnika

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy znaleźć właściwy portal podatkowy, z jakiego ściągniemy niezbędny program. Takich serwisów jest naprawdę sporo, zatem nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego. Najlepiej jest wybierać programy ze sprawdzonych stron, by posiadać dostęp do wszystkich ich możliwości. Po ściągnięciu bierzemy się za jego instalację, która przebiega szybko. Operacja nie jest złożona – wystarczy kierować się podanymi zaleceniami, zaakceptować licencję oraz wybrać miejsce na dysku, w jakim ma się znajdować. Program powinien uruchomić się automatycznie, jeśli nie – klikamy we właściwą ikonę. Jak się nim posługiwać? W pierwszym etapie na ogół zaznaczamy czy rozliczamy się samodzielnie, czy z małżonkiem.

Musimy także zaznaczyć, jeżeli samotnie wychowujemy dziecko, później natomiast przechodzimy do wypełniania informacji osobowych. Podajemy imię i nazwisko, swój numer PESEL, datę urodzin, jak również nazwę urzędu i adres, w jakim zlokalizowana jest jego siedziba. Programy sugerują zawartość, starczy wpisać początek wyrazu, na przykład część miejscowości. W dalszej kolejności należy wpisać swoje dochody oraz zaznaczyć możliwe ulgi. W programie można również podać na konto jakiej fundacji chcielibyśmy przesłać jeden % swojego podatku. Nie zapominajmy o tym, ponieważ w łatwy sposób możemy wesprzeć osoby, które tego potrzebują. Program samodzielnie dokonuje wszelkich koniecznych wyliczeń, dlatego nie musimy się martwić o popełnianie błędów. Co istotne, uzupełnione zeznanie możemy wysłać od razu US albo wydrukować dokument. Takie programy są naprawdę proste oraz niebywale wygodne.

Rozliczanie PIT 2014 online to znakomita metoda, aby szybko wysłać rozliczenie do US – . Nie tylko unikniemy kolejek, ale także wszystko zrobimy z fotela we własnym domu. Nie będziemy zmuszeni jechać do Urzędu, marnując czas na korki oraz niepożądany stres. Dobrze jest skorzystać z opisanej możliwości, a na pewno posłużymy się tą metodą w każdym następnym roku oraz jeszcze nieraz docenimy niniejsze zalety.