Oddanie podatku z kraju św. Patryka

Jeśli musieliśmy pracować poza granicami Polski to, również należy nam się zwrot podatku. Pamiętajmy o tym. Warto wiedzieć, że możemy się rozliczyć w kraju, w którym pracowaliśmy – czyli będąc tam lub będąc już we własnej ojczyźnie.

Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko tak naprawdę jest zależne od prawa kraju, w którym przyszło nam pracować. Jeżeli chodzi o zwrot podatku z Irlandii (rozliczenie pit za granicą na to sytuacja wygląda następująco można odzyskać podatek nawet do czterech lat wstecz i co ważne rozliczenie z urzędem w tamtym kraju nie spowoduje kłopotów przy rozliczaniu z naszą Skarbówką w kolejnych latach. Wszystkie informacje związane z kwotą, jakiej możemy się spodziewać są zawarte w dokumencie, który otrzymujemy na koniec naszej pracy od irlandzkiego szefa. Wiadomo, że, jeżeli chodzi o konkrety to trzeba podejść indywidualnie do każdej osoby. Tak jak w Polsce przy rozliczaniu się z podatku, tak również w Irlandii wszystko jest zależne od tego ile dana osoba płaciła składek, ile czasu pracowała i na jakich warunkach była zawarta umowa. Jednak, jeżeli zdaje nam się, że takie upominanie się o zwrot podatku w innym kraju totalnie przerośnie nasze możliwości, to możemy skorzystać z oferty firm, które odzyskają za nas nasze środki. Oczywiście będziemy musieli zapłacić taką usługę. Jednak, jeżeli okaże się, że kwota zwrotu jest duża, to można sobie pozwolić na tego typu wsparcie.

Zwrot podatku od niemieckiego państwa

Kilka monet

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W momencie, kiedy zależy nam na otrzymaniu zwrotu podatku spoza granic naszego kraju trzeba mieć konkretne dokumenty, które pozwolą nam starać się o zwrot podatku z Niemiec (więcej przeczytasz jeśli chodzi o odzyskanie podatku za pracę w Niemczech klikając ten odnośnik). Najważniejsze jest, to czy praca była legalna. Jeśli nie było żadnych umów to na sto procent nie dostaniemy żadnych środków.

Dlatego jeśli praca była legalna to można dostać zwrot podatku nawet o pięć lat w tył. Także nie trzeba się denerwować, że z powodu jakiś zawirowań życiowych, pieniądze będą nie do odzyskania po kilku miesiącach. Oczywiście nie każdy znajdzie czas, by się za to wziąć. Z tego powodu powstały firmy, które zajmują się właśnie ściąganiem należnych podatków ludziom, którzy już przenieśli się do naszego pięknego kraju i nie mają powodów by wracać do naszych zachodnich sąsiadów. Warto zapłacić za takie usługi, jeżeli chcielibyśmy otrzymać należne nam kwoty, a sami nie jesteśmy w stanie się za to rzetelnie zabrać.