Który pit wypełnić, by nie mieć kłopotów ze Skarbówką

Kiedy przychodzi czas rozliczeń podatku mamy nietęgie miny. Rozpoczyna się myślenie o tym, który pit powinniśmy wypełnić i w sumie, w jaki sposób to zrobić. Nie nie każdy potrafi samodzielnie wypełnić deklarację podatkową. Sporo osób rzeczywiście nie ma czasu, a spory procent osób nawet po kilkakrotnym przestudiowaniu instrukcji nie jest w stanie samodzielnie tego wypełnić. Choć prawda jest taka, że wypełnienie zeznania podatkowego nie jest tak trudne jak wybranie właściwego PIT-u. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą to zapewne będziemy musieli wypełnić pit 36.

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w tej kwestii dobrze skontaktować się z księgowością lub pójść do Urzędu Skarbowego i tam uzyskać konieczne informacje. Poza tym możemy również odszukać informacje w Internecie i wypełnić odnośnik do strony poświęconej pitom online. E-deklaracja podatkowa staje się w naszym kraju coraz częściej wybieraną formą rozliczenia się ze Skarbówką.

Rozliczmy się w nowym 2015 roku

Jeśli choć trochę interesujemy się informacjami związanymi z zamiarami polityków, to pewnie słyszeliśmy już, że to Urząd Skarbowy będzie wypełniał za nas zeznania podatkowe. Idea dobra dla wszystkich, którzy mieli problemy z rozliczeniem się z Urzędem Skarbowym, ale chodzi tylko o wstępne wypełnienie zeznania. Nikt tak naprawdę nie zdejmie z nas końcowego wypełnienia i złożenia PIT 2015. Dlatego jeśli nie jesteśmy pasjonatami rozliczeń tego rodzaju najlepiej wybrać się do księgowej, albo kogoś z rodziny, kto ma głowę na karku. Poza tym zawsze możemy skorzystać z programów w Internecie, które uproszczą nam wypełnienie deklaracji i drogą internetową ową deklarację podatkową można złożyć. Musimy tylko mieć pewność, który pit musi być przez nas wypełniony. Bo bywa i tak, że z wyborem PIT-u wiele osób ma kłopot.

Wiele osób jest też poddenerwowanych kolejkami przy składaniu deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Największym raptusom zaleca się złożenie deklaracji wcześniej, a nie na ostatnią chwilę albo przesłanie jej drogą elektroniczną. Deklaracja online to czysta wygoda. Otrzymujemy wiadomości mówiące jak krok po kroku wypełnić zeznanie i za pomocą kilku kliknięć mamy złożony PIT przez Internet. Dobrze korzystać z systemu udostępnionego dla wszystkich, którym brak czasu albo po prostu wolą skorzystać z Internetu w tej kwestii.